Wojciech Luty

Adwokat, Wspólnik Kancelarii

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, broniąc pracę magisterską z wynikiem bardzo dobrym. Doświadczenie zdobywał już od czasów studenckich pracując w krakowskich kancelariach adwokackich.

Odbył aplikację adwokacką w Krakowskiej Izbie Adwokackiej, po której ukończeniu zdał z wyróżnieniem egzamin adwokacki uzyskując jeden z najlepszych wyników w Polsce.

Adwokat Wojciech Luty świadczy pomoc prawną zarówno na rzecz przedsiębiorców, jak i osób fizycznych, w szczególności w aspekcie prowadzenia sporów sądowych i opracowywania strategii procesowych. Doradza spółkom prawa handlowego oraz fundacjom. Reprezentuje Klientów kancelarii w postępowaniach związanych z rejestracją podmiotów w KRS oraz rejestracją zmian. Posiada ponadto doświadczenie w prowadzeniu procesów transformacyjnych polegających na przekształceniu spółek oraz ich łączeniu.

Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz gospodarczym, w tym także w sprawach rodzinnych, spadkowych i odszkodowawczych. W ramach swojej praktyki zajmuje się przygotowywaniem i negocjacją wszelkich umów oraz dochodzenia roszczeń z nimi związanych.

Adwokat Wojciech Luty występuje ponadto jako obrońca w sprawach karnych, zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak i przed sądami powszechnymi.

Prywatnie pasjonat kolarstwa szosowego.

Adwokat Wojciech Luty do każdego zlecenia podchodzi z pasją i pełnym zaangażowaniem. Zawsze dokłada wszelkich starań aby osiągnąć sukces w sprawie.

Steidler, Luty, Adamski - Adwokaci i Radcowie Prawni - Kancelaria Kraków informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij