Kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego na każdym etapie postępowania. Upadłość mogą ogłosić dłużnicy będący osobą fizyczną i nieprowadzący działalności gospodarczej. To sposób na pozbycie się zaległych należności finansowych. Pomagamy ocenić, czy istnieją przesłanki do tego, by ją ogłosić oraz przygotowujemy wnioski o ogłoszenie upadłości podmiotów gospodarczych. Sporządzamy też wszelkie pisma w sprawie i reprezentujemy Klientów przed sądami, organami oraz wierzycielami. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo stresująca jest to sytuacja. Wie to również każdy zatrudniony u nas adwokat, jednak upadłość konsumencka nie stanowi dla nas problemu. Nasza kancelaria zatrudnia rzetelnych pracowników, którzy są w stanie nie tylko sprostać takiemu wyzwaniu, ale jednocześnie być odpowiednim wsparciem dla Klienta. Dzięki temu możliwe jest częściowe lub całkowite oddłużenie osób nieradzących sobie ze spłatą zobowiązań.
Kto może ogłosić upadłość konsumencką?
Jak umorzyć zadłużenia i ogłosić bankructwo osoby fizycznej? Upadłość pozwala na jednoczesne zaspokojenie roszczeń wierzycieli z dysponowanego przez nich majątku. Jednak aby wszystko przebiegło sprawnie i jak najkorzystniej, zaleca się skorzystanie z usług prawnych. Upadłość konsumencką mogą ogłosić osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą wpisane do CEIDG oraz spółki wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Kancelaria poprowadzi taką sprawę na wszystkich jej etapach. Nie boimy się wyzwań w postaci skomplikowanych spraw. Ogłoszenie upadłości nie jest jednak jedynym rozwiązaniem. Prawo przewiduje, że niewypłacalne podmioty mogą również skorzystać z opcji przygotowanej likwidacji (tzw. pre-pack) lub restrukturyzacji przedsiębiorstwa.
Usługi adwokackie w zakresie prawa upadłościowego
Każda firma obawia się widma problemów finansowych i związanych z nimi konsekwencji. Upadłość jest najczęściej ostatecznym, a zarazem najlepszym wyjściem w przypadku niewypłacalności. Doświadczeni prawnicy zadbają o to, aby klient uzyskał umorzenie jak największej części długu. Zasięgnięcie pomocy z zakresu upadłości konsumenckiej w kancelarii to najlepsze rozwiązanie. Zapewniamy wnikliwą analizę wszystkich dokumentów oraz dokładne rozpatrzenie każdej sprawy. Nasi adwokaci prowadzą postępowania o upadłość i ogłaszanie upadłości konsumenckiej na wszystkich jej etapach. Osobom chcącym dokonać takiego czynu pomagamy zgromadzić całą niezbędną dokumentację. To wymagane podczas zgłaszania upadłości. Nierzadko to duża ilość akt, w związku z czym osoby bez adekwatnej wiedzy mogą czuć się zagubione.
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej
Jak wygląda procedura oddłużania? To postępowanie sądowe prowadzące do ogłoszenia upadłości, które można podzielić na kilka etapów. Na początku przeprowadzane jest postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości konsumenckiej, następnie dochodzi do postępowania upadłościowego właściwego i likwidacji masy upadłościowej, po czym opracowuje się plan spłaty wierzycieli prowadzący do umorzenia długów. Nie łatwo jest ogłosić upadłość konsumencką. Kancelaria to zatem dobry wybór. Niepokój związany z nową sytuacją będzie o wiele mniejszy. Przygotowujemy kompletne wnioski o upadłość. Reprezentujemy także Klienta na rozprawie przed sądem.
Kiedy zostaje ogłoszona upadłość konsumencka, kancelaria nadzoruje sposób prowadzenia postępowania upadłościowego. Bierze w nim też aktywny udział, sporządzając w imieniu Klienta pisma i wnioski. W zakresie upadłości konsumenckiej kancelaria składa również sprzeciwy do listy wierzytelności oraz przygotowuje plan spłat lub wniosek o umorzenie zobowiązań upadłego. Wszelkie działania bazują na przemyślanych decyzjach, wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. W ciągu ostatnich lat coraz więcej osób popada w spiralę zadłużenia, z której trudno jest wyjść samemu. Najlepszym rozwiązaniem w takich przypadkach bywa stwierdzenie niewypłacalności. Nasza kancelaria dogłębnie przeanalizuje każdą sprawę i opracuje indywidualnie dopasowaną strategię oddłużania. Warto zaufać profesjonalistom.
Często zadawane pytania
Czym w świetle prawa jest upadłość konsumencka?
Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe skierowane do nieprowadzących działalności podmiotów prywatnych. Tyczy się ono osób, które nie są w stanie uregulować swoich zobowiązań finansowych od co najmniej 3 miesięcy, czyli są niewypłacalne. Celem ogłoszenia upadłości jest spłacenie wierzycieli lub umorzenie części bądź całości długu.
Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką?
Aby tego dokonać, konieczne jest wniesienie sprawy do sądu. Wniosek o upadłość konsumencką może złożyć zarówno dłużnik, jak i wierzyciel. W trakcie postępowania sądowego należy uzasadnić, że jako osoba zadłużona nie ma się możliwości spłacenia zadłużenia.
Czy zgłaszając upadłość konsumencką, warto skorzystać z pomocy kancelarii?
Skorzystanie z pomocy prawnej to w tym przypadku doskonały pomysł. Doświadczony adwokat pomoże zgłosić upadłość konsumencką, przygotować odpowiednią dokumentację, a także poprowadzić sprawę w ten sposób, by uzyskać umorzenie jak największej części długu.
Restrukturyzacja – czym różni się od upadłości?
Postępowanie restrukturyzacyjne niewypłacalnych bądź zagrożonych niewypłacalnością przedsiębiorców, którzy chcą uniknąć ogłoszenia upadłości. Restrukturyzacja zapewnia możliwość zawarcia układu z wierzycielami oraz kontynuowania działalności.
Na czym polega restrukturyzacja?
Restrukturyzacja to przebranżowienie mające na celu uratowanie przedsiębiorstwa przed zamknięciem działalności oraz bankructwem. W tym celu stosuje się odpowiednie narzędzia finansowo-prawne. Podczas restrukturyzacji podejmuje się prowadzące do poprawy sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa działania, takie jak redukcja zatrudnienia lub rezygnacja z nierentownych obszarów działalności.