Upadłość i restrukturyzacja

Kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego na każdym etapie postępowania. Upadłość mogą ogłosić dłużnicy będący osobą fizyczną i nieprowadzący działalności gospodarczej. To sposób na pozbycie się zaległych należności finansowych. Pomagamy ocenić, czy istnieją przesłanki do tego, by ogłosić upadłość konsumencką oraz przygotowujemy wnioski o ogłoszenie upadłości podmiotów gospodarczych. Sporządzamy też wszelkie pisma w sprawie i reprezentujemy Klientów przed sądami, organami oraz wierzycielami. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo stresująca może być upadłość konsumencka, dlatego nasza kancelaria zatrudnia rzetelnych pracowników, którzy są w stanie nie tylko sprostać problemowi, ale również być odpowiednim wsparciem dla Klienta. Dzięki temu możliwe jest częściowe lub całkowite oddłużenie osób nieradzących sobie ze spłatą zobowiązań.

Usługi adwokackie w zakresie prawa upadłościowego

Jak umorzyć zadłużenia i ogłosić bankructwo osoby fizycznej? Upadłość pozwala na jednoczesne zaspokojenie roszczeń wierzycieli z dysponowanego przez nich majątku. Jednak aby wszystko przebiegło sprawnie i jak najkorzystniej, zaleca się skorzystanie z usług prawnych. Zarówno małe, jak i większe przedsiębiorstwa mogą ogłosić upadłość konsumencką. Kancelaria poprowadzi sprawę na wszystkich jej etapach. Nie boimy się wyzwań w postaci skomplikowanych spraw. Upadłość jest najczęściej ostatecznym, a zarazem najlepszym wyjściem w przypadku niewypłacalności. Doświadczeni prawnicy zadbają o to, aby klient uzyskał umorzenie jak największej części długu. Zasięgnięcie pomocy z zakresu upadłości konsumenckiej w kancelarii to najlepsze rozwiązanie. Zapewniamy wnikliwą analizę wszystkich dokumentów oraz dokładne rozpatrzenie każdej sprawy. Nasi adwokaci prowadzą postępowania o upadłość i ogłaszanie upadłości konsumenckiej na wszystkich jej etapach. Osobom chcącym dokonać takiego czynu pomagamy zgromadzić całą niezbędną dokumentację. To wymagane podczas zgłaszania upadłości. Nierzadko to duża ilość akt, w związku z czym osoby bez adekwatnej wiedzy mogą czuć się zagubione.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Jak wygląda procedura oddłużania? To postępowanie sądowe prowadzące do ogłoszenia upadłości, które można podzielić na kilka etapów. Na początku przeprowadzane jest postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości konsumenckiej, następnie dochodzi do postępowania upadłościowego właściwego i likwidacji masy upadłościowej, po czym opracowuje się plan spłaty wierzycieli prowadzący do umorzenia długów. Nie łatwo jest ogłosić upadłość konsumencką. Kancelaria to zatem dobry wybór. Niepokój związany z nową sytuacją będzie o wiele mniejszy. Przygotowujemy kompletne wnioski o upadłość. Reprezentujemy także Klienta na rozprawie przed sądem. Kiedy zostaje ogłoszona upadłość konsumencka, kancelaria nadzoruje sposób prowadzenia postępowania upadłościowego. Bierze w nim też aktywny udział, sporządzając w imieniu Klienta pisma i wnioski. W zakresie upadłości konsumenckiej kancelaria składa również sprzeciwy do listy wierzytelności oraz przygotowuje plan spłat lub wniosek o umorzenie zobowiązań upadłego. Wszelkie działania bazują na przemyślanych decyzjach, wiedzy i wieloletnim doświadczeniu. W ciągu ostatnich lat coraz więcej osób popada w spiralę zadłużenia, z której trudno jest wyjść samemu. Najlepszym rozwiązaniem w takich przypadkach bywa upadłość konsumencka. Nasza kancelaria dogłębnie przeanalizuje każdą sprawę i opracuje indywidualnie dopasowaną strategię oddłużania. Warto zaufać profesjonalistom.

Steidler, Luty, Adamski - Adwokaci i Radcowie Prawni - Kancelaria Kraków informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij