Sprawy rodzinne

Pomoc profesjonalnego adwokata – złożoność prawa rodzinnego

Prawo rodzinne jest wyspecjalizowanym działem prawa cywilnego, który obowiązuje wszystkich członków rodziny. Reguluje on sytuację prawną małżonków i ich dzieci, a także stosunki wynikające z pokrewieństwa i powinowactwa. Prawo rodzinne stanowi zbiór przepisów, które dotyczą zarówno kwestii majątkowych jak i niemajątkowych. Szukasz kancelarii adwokackiej zajmującej się rozwodami? W naszej kancelarii zatrudniamy specjalistów z zakresu prawa rodzinnego. Każdy członek naszej kadry jest doświadczonym i kompetentnym adwokatem. Przygotujemy Klienta do rozprawy o rozwód i pomożemy mu przejść przez ten trudny czas.

Profesjonalny adwokat od spraw rodzinnych

Szukasz kancelarii adwokackiej prowadzącej sprawy o rozwody? Oferujemy kompleksowe i profesjonalne usługi prawne w dziedzinie prawa rodzinnego. Nasz adwokat od spraw rodzinnych jest w stanie udzielić kompleksowej pomocy prawnej osobom chcącym rozwiązać małżeństwo. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że sądowe procesy o podział majątku mogą być czasochłonne. Skontaktuj się z Kancelarią Steidler, Luty, Adamski, a nasi prawnicy pomogą Ci w negocjacjach z byłym partnerem w celu osiągnięcia porozumienia. Nasz adwokat zajmuje się również sprawami o alimenty – ich przyznaniem, pomniejszeniem bądź podwyższeniem

Profesjonalny adwokat do rozwodu

Jako specjaliści z zakresu spraw rodzinnych zdajemy sobie sprawę z tego, że decyzja o zakończeniu małżeństwa nigdy nie jest łatwa. Rozwód rzutuje nie tylko na przyszłość małżonków, ale i dzieci. Szukasz adwokata lub radcy prawnego? Obsługujemy sprawy rodzinne o rozwód i separację. Reprezentujemy Klientów przed sądami i organami administracyjnymi. Nasz adwokat podejdzie do tematu rozwodu z należytym szacunkiem. Przedstawi on najkorzystniejsze opcje dotyczące warunków rozwiązania małżeństwa. Nasza działalność obejmuje m.in. kwestie związane z podziałem majątku po rozwodzie. Zapewniamy, że każdy adwokat zajmujący się prawem rodzinnym, który współpracuje z naszą kancelarią, posiada doświadczenie w zakresie budowania strategii postępowania, a także prowadzenia mediacji. Skontaktuj się z nami, jeśli szukasz doświadczonego prawnika rodzinnego. Z chęcią Ci pomożemy!

Adwokat a podział majątku

Podział majątku po rozwodzie stanowi zazwyczaj trudny i emocjonalnie wymagający proces. Jako kancelaria adwokacka, prowadzimy sprawy dotyczące rozwodów od wielu lat. Zapewniamy, że na straży pomyślnego zakończenia postępowania sądowego będzie stał adwokat bądź radca prawny zajmujący się sprawami rodzinnymi na co dzień. Nasi pracownicy świadczą usługi prawne, opierając się na empatii i zaufaniu. Każdy adwokat od spraw rodzinnych pracujący w naszej kancelarii, jest osobą zaangażowaną, która podchodzi do prowadzonej sprawy z najwyższą starannością i należytym szacunkiem. Zależy Ci na tym, by profesjonalny adwokat udzielił pomocy przy podziale majątku? Napisz do nas wiadomość lub zadzwoń. Gwarantujemy, że prawnik rodzinny działający na rzecz naszej kancelarii opowie Ci więcej o możliwościach i korzyściach, które są związane z zagadnieniem.

Adwokat a sprawy o alimenty

Współpracujemy z gronem doświadczonych prawników posiadających długoletnią praktykę w zawodzie. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie udzielić fachowej pomocy prawnej. Oferujemy profesjonalne wsparcie w zakresie postępowań alimentacyjnych. Skontaktuj się z nami, jeśli zależy Ci na pomocy adwokata w sprawach o alimenty. Pomoże on w obiektywnym i rzetelnym określeniu wysokości świadczenia. Gwarantujemy, że adwokat zajmujący się sprawami o alimenty na co dzień pomoże Ci w zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji oraz w przedstawieniu argumentów, które przemówią na Twoją korzyść.

Alimenty – Władza rodzicielska – Kontakty z dzieckiem

Kancelaria „Steidler | Luty | Adamski – Adwokaci i Radcowie Prawni” prowadzi także sprawy o alimenty oraz postępowania związane z władzą rodzicielską i kontaktami z dzieckiem. Szczególną wagę przywiązujemy do świadczenia pomocy ojcom dzieci, którzy często czują się w sądzie na nierównej pozycji. Na co dzień obserwujemy sytuacje, w których prawa ojca doznają uszczerbku. Podejmujemy więc walkę z traktowaniem ojców jako rodziców drugiej kategorii, a tym samym odseparowywaniem ich od dzieci w trakcie postępowań sądowych. Staramy się przeciwdziałać każdym przejawom dyskryminacji ojców dzieci, gdyż nie tylko „matka jest jedna”, lecz dziecko ma też jednego ojca, o czym nierzadko się zapomina.

Aktywnie staramy się pomagać również matkom, które zostają często pozostawione same z dziećmi, bez pomocy oraz środków na ich utrzymanie. Zdarza się wiele sytuacji, w których to ojcowie dzieci nie biorą za nie odpowiedzialności, a cały ciężar utrzymania i wychowania małoletnich spoczywa na ich matkach. W takich przypadkach oferujemy wsparcie i pomoc przy dochodzeniu wszelkich roszczeń z tym związanych, na każdym etapie sprawy. Oparcie w osobie mającej doświadczenie okazuje się w takich chwilach bardzo ważne, dlatego warto skorzystać z usług specjalisty, jakim jest adwokat. Alimenty to jedna z rzeczy, o które ten pomaga się starać. Na pierwszym miejscu stawiamy dobro dziecka, dążąc do tego, aby miało zapewnione jak najlepsze warunki bytowe oraz aby mogło wychowywać się z udziałem obojga rodziców.

Niemniej jednak zdarzają się skrajne przypadki, w których udział rodzica w życiu dziecka powinien być ograniczony lub nawet wyeliminowany. W tego typu przypadkach – również kierując się dobrem dziecka – podejmujemy zdecydowane środki prawne w celu jego ochrony. Adwokat ubiegający się o alimenty w imieniu klienta zawsze stara się postawić w jego sytuacji. Dzięki temu z pełnym zaangażowaniem może podejść do sprawy.

 


Często zadawane pytania

Czym jest prawo rodzinne?

Prawo rodzinne stanowi odłam prawa cywilnego, który dotyczy norm prawnych regulujących m.in. stosunki majątkowe oraz niemajątkowe zachodzące między małżonkami lub krewnymi, a także stosunki wynikające z opieki, kurateli czy przysposobienia. Rozwiązując drogą sądową tego rodzaju problemy, warto skorzystać z pomocy prawnika rodzinnego, który specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie.

Czym w praktyce zajmuje się prawo rodzinne?

Prawo rodzinne zajmuje się regulowaniem wiążących członków rodziny norm. W jego zakres wchodzą takie zagadnienia jak m.in. podział majątku, rozwód, prawo do kontaktów z dzieckiem czy rozstrzygnięcie sporów dotyczących władzy rodzicielskiej.

Prawo rodzinne – czym zajmuje się adwokat?

Adwokat doradza klientom odpowiedni sposób postępowania, sporządza pisma, pomaga dostarczyć sądowi wymagany materiał dowodowy, a przy okazji stanowi również głos rozsądku i swego rodzaju oparcie dla klienta. Adwokat od spraw rodzinnych niejednokrotnie jest jedyną osobą w otoczeniu klienta, która obiektywnie rozpatruje problem i udziela wartościowych porad. 

Jak rozstrzyga się spór o podział majątku?

Sprawy dotyczące sporu o majątek wymagają rzetelnej i fachowej pracy adwokata będącego ekspertem od prawa rodzinnego. Rozwód, jako definitywne zakończenie związku małżeńskiego, znosi wspólność ustawową. Oznacza to, że z chwilą uprawomocnienia decyzji o rozwodzie, byli małżonkowie mogą dokonać podziału majątku, jeśli nie był on wcześniej objęty intercyzą. Sprawa może zostać załatwiona polubownie, poprzez umowę zawartą przed notariuszem, lub przy pomocy obytego w sprawach rodzinnych adwokata.

Alimenty – dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Rozstrzygnięcie kwestii obowiązku alimentacyjnego bywa problematyczne. Dlatego warto skorzystać w tym przypadku z pomocy adwokata lub radcy prawnego zajmującego się sprawami rodzinnymi. Specjalista pomaga przygotować pozew o alimenty lub na taki pozew odpowiedzieć, a ponadto reprezentuje klienta w sądzie. Należy wspomnieć także o tym, że skorzystanie z pomocy fachowca znacznie przyspiesza proces rozpatrywania sprawy w sądzie.

Steidler, Luty, Adamski - Adwokaci i Radcowie Prawni - Kancelaria Kraków informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij