Prawo karne

Adwokat to zazwyczaj jedyny sprzymierzeniec podejrzanego/oskarżonego w sprawie karnej, który ma obowiązek strzec i bronić jego praw. W przypadku postępowań, które reguluje prawo karne, często podstawowe znaczenie mają pierwsze dni od zatrzymania/wezwania. Czynności podejmowanych przez Policję lub Prokuraturę nie można lekceważyć, gdyż stoi za nimi prawo karne i mogą skończyć się one przedstawieniem zarzutu popełnienia przestępstwa. Dlatego też zalecamy, aby natychmiast po powzięciu informacji o zainteresowaniu organów ścigania skontaktować się z odpowiednią kancelarią, aby sprawą mógł jak najszybciej zająć się adwokat karny. Pozwoli to zapewnić sobie równe szanse w postępowaniu. Każdy adwokat od spraw karnych w naszej kancelarii podejmuje się obrony we wszystkich sprawach karnych, przed wszelkimi sądami i na każdym ich etapie. Zajmujemy się nawet najbardziej skomplikowanymi postępowaniami.

Nasi adwokaci pełnią rolę obrońcy oskarżonych/podejrzanych we wszystkich postępowaniach karnych, między innymi w:

· postępowaniu przygotowawczym przed organami ścigania
(śledztwo/dochodzenie)

· postępowaniu sądowym, przed sądami wszystkich instancji (sądem
rejonowym, okręgowym i apelacyjnym)

· postępowaniu apelacyjnym

· postępowaniu kasacyjnym przed Sądem Najwyższym

· postępowaniu o wznowienie postępowania

· postępowaniu o odroczenie wykonania kary

· postępowaniu o przedterminowe warunkowe zwolnienie

· postępowaniu o przerwę w karze

· postępowaniu o dozór elektroniczny

Adwokat od spraw karnych

Adwokat Andrzej Luty przez wiele lat orzekał w sprawach karnych jako sędzia sądu rejonowego. Następnie, będąc już adwokatem, bronił Klientów kancelarii w kilkuset procesach karnych. Każdy adwokat karny w naszej kancelarii zna specyfikę postępowań karnych i potrafi realnie ocenić szanse Klienta. Wspólnie z Klientem staramy się opracować najlepszą taktykę i osiągnąć korzystny wynik sprawy. Gdy sytuacja tego wymaga, podejmujemy potrzebne kroki w celu wypracowania jak najkorzystniejszych warunków dobrowolnego poddania się karze. Adwokat od spraw karnych zajmuje się również sporządzaniem wszelkich pism procesowych w trakcie trwania postępowania. Obejmuje to m.in. zażalenia, apelacje oraz kasacje do Sądu Najwyższego.

Jako kancelaria prawna z dużą wiedzą i doświadczeniem znamy prawo karne w wielu aspektach: gospodarczym, skarbowym i podatkowym oraz finansowym. Jesteśmy obrońcami w postępowaniach wykonawczych, m.in. w sprawach o odroczenie wykonania kary, udzielenie przerwy w wykonaniu kary, warunkowe przedterminowe zwolnienie, zezwolenie na odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego (SDE). Wiemy, że adwokat od spraw karnych powinien charakteryzować się wszechstronną wiedzą, rzetelnością oraz zaangażowaniem. Dzięki temu jest w stanie zagwarantować uniknięcie kary lub ograniczenie jej zakresu. Adwokat karny posiada kompetencje umożliwiające prowadzenie spraw dotyczących przestępstw i zapewnienie merytorycznej obrony na podstawie przygotowanej wcześniej strategii. Często podejmuje też starania o przedterminowe zwolnienie lub odroczenie kary.

 

 

 

Steidler, Luty, Adamski - Adwokaci i Radcowie Prawni - Kancelaria Kraków informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij