Podatki

Powstanie obowiązku podatkowego jest, w dużym uproszczeniu, konsekwencją podejmowanych działań. Takie zdarzenia, jak np. zawarcie umowy, zawiązanie lub przekształcenie spółki, uzyskanie odszkodowania, dokonanie darowizny czy też nabycie spadku wywołują skutki podatkowe. Szczególną uwagę na podatki muszą zwracać osoby prowadzące własną firmę. Warto zwrócić się o pomoc do prawników, którzy dotrzymają wszelkich formalności i będą służyć radą w zakresie prawa podatkowego. Oferujemy pomoc w sprawach podatkowych dotyczących gospodarki cyfrowej, opodatkowania dochodów osobistych, transakcji nabycia czy restrukturyzacji biznesowych. Wykryjemy wszelkie nieprawidłowości w stosowaniu przepisów ustawy o VAT, raportowaniu schematów podatkowych i wielu innych. Wiemy, że dużo wątpliwości powodują też podatki od nieruchomości czy darowizn. W tym zakresie również można liczyć na nasze wsparcie.

Spółka „Steidler, Luty, Adamski – Adwokaci i Radcowie Prawni s.c.” reprezentuje Klientów w postępowaniach podatkowych, postępowaniach przed sądami oraz organami administracji publicznej. Oferuje kompleksowe usługi obejmujące wszystkie aspekty działalności gospodarczej, w tym także sprawy podatkowe. Zalicza się do nich m.in. kwestie cen transferowych czy zgodności z prawem podatkowym. Niezależnie od rodzaju sprawy, wspieramy naszych Klientów na każdym etapie postępowania. Mogą oni liczyć na profesjonalne doradztwo, przejrzyste informacje, a także zaangażowanie prawników. Sprawy podatkowe powinny być rozwiązywane jak najszybciej. Dlatego zapraszamy do kontaktu każdego zainteresowanego.

Sprawy podatkowe – usługi kancelarii prawnej

Udzielamy wsparcia w rozwiązywaniu bieżących problemów podatkowych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, przede wszystkim jednak pomagamy naszym Klientom w przewidywaniu konsekwencji podatkowych podejmowanych przez Nich działań. Sprawy podatkowe bywają skomplikowane, dlatego w niektórych przypadkach warto skorzystać z pomocy specjalisty. Załatwiane są przez nas zarówno w formie pisemnej, jak i elektronicznej. Nasza oferta obejmuje różne aspekty prawa podatkowego. Doradzamy w takich kwestiach, jak podatki dochodowe, cła, akcyzy czy postępowania sądowo-administracyjne. Zajmujemy się również wydawaniem opinii prawno-podatkowych.

Zapewniamy niezbędne wsparcie merytoryczne – wyjaśnimy wszystkie niejasności dotyczące opodatkowania. Podatki to temat z wieloma kruczkami prawnymi. Jest jednak niezwykle istotny. Zdajemy sobie sprawę, jak zawiłe mogą się wydawać kwestie prawne związane z podatkami dla osób spoza branży. W związku z tym oferujemy profesjonalne doradztwo i obsługę prawną firm. Prowadzimy również sprawy podatkowe dla osób prawnych i fizycznych. Rozwiązywanie związanych z nimi złożonych zagadnień to nasz priorytet. Służymy fachową poradą w zakresie rozliczeń podatków w krajowych i zagranicznych transakcjach. VAT, podatek akcyzowy i cła są nam doskonale znane. W ciągu kilkunastu lat praktyki zawodowej obsługiwaliśmy rozmaite sprawy podatkowe. W każdym przypadku gwarantujemy doraźnie wsparcie oraz przemyślane rozwiązania.

Aby zapewnić naszym Klientom najwyższy standard obsługi, na bieżąco analizujemy najważniejsze zmiany w prawie podatkowym. Identyfikujemy ryzyka związane z podatkami oraz proponujemy rozwiązania, których celem jest ich ograniczenie. Staramy się dobierać środki kompleksowo, biorąc pod uwagę nie tylko aspekty podatkowe, lecz również księgowe. Nasi wykwalifikowani eksperci oferują pomoc prawną w zakresie spraw podatkowych dotyczących m.in. podatków od spadków i darowizn, należności celnych, podatków dochodowych od osób prawnych czy międzynarodowego prawa podatkowego. Nasza kancelaria przeanalizuje sytuację każdego Klienta i zaproponuje współpracę obejmującą indywidualne rekomendacje, stałą obsługę prawną i reprezentację przed organami podatkowymi.

Świadczymy pomoc prawną z zakresu:

  • podatku od towarów i usług
  • podatku dochodowego od osób prawnych
  • podatku dochodowego od osób fizycznych
  • podatku od spadków i darowizn
  • podatku od czynności cywilnoprawnych
  • podatków i opłat lokalnych
  • podatku akcyzowego
Steidler, Luty, Adamski - Adwokaci i Radcowie Prawni - Kancelaria Kraków informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij